Pruské U-19 vs. Zvolen U-19

ŠK98 PRUSKÉ  vs.  N-Sport ZVOLEN 7 : 4 [4 : 1, 2 : 0, 1 : 3]

Netradične v utorok sa uskutočnila dohrávka 16. kola SHbE U-19 medzi ŠK 98 Pruské a N-Sport Zvolen.

Domáci v prípade víťazstva mohli v tabuľke poskočiť o stupienok vyššie, a tak prenechať Čierneho Petra Ružinovu. Od úvodného hvizdu rozhodcu sršali aktivitou a bojovnosťou. Už v 5. min. sa ujali vedenia a po Cíbikovej a Mutalovej strele zakončoval Bajzík 1:0. O 2. min. po buly Pagáč z modrej prestrelil Prošeka v zvolenskej bránke druhýkrát. V 11. min. Barták Tomáš oblúčikom nahodil pred bránku a opäť Bajzík usmerňoval loptu do bránky. O 15 sekúnd neskôr po Cíbikovej strele dorážal Mutala a domáci viedli už 4:0. V 13. min. počas presilovky Gáborík spoza modrej znižoval na 4:1. Skóre prvej tretiny uzavrel hetrikom Bajzík, ktorého pekne našiel Tomáš Barták.

V úvode druhej tretiny sa naskytla Zvolenčanom viac ako 1,5 min. presilovka o dvoch hráčov, ale tí ju hrali veľmi zle a prakticky ani neohrozili Suchánka, okrem samostatného úniku Gáboríka, ktorý Suchánek v pohode zlikvidoval. V 21. min. hrali pre zmenu presilovku domáci a Mikula od modrej upravil už na 6:1. V 25. min. Suchánek zlikvidoval ďalší Gáboríkov nájazd.

Záver druhej tretiny a začiatok tretej hrali aj domáci viac ako minútu presilovku o dvoch hráčov a tiež bez gólového efektu. V 32. min. opäť Gáborík od modrej znižoval na 6:2. O minútu neskôr zle vyhodenú loptičku spoza zvolenskej brány zachytil medzi kruhmi Braňo Barták a z otočky zvyšoval na 7:2. V 43. min. sa dočkal hetriku aj Gáborík a spomedzi kruhov nedal Suchánkovi šancu 7:3. Záver zápasu dohrával Zvolen v presilovej hre, počas ktorej upravil Balko na 7:4.

Zostava Pruské : Suchánek – Troška K, Barták T, Remšík, Bridik, Pagáč J, Bajzík, Cíbik, Ilončiak, Mikula, Mutala, Barták B.

Zostava Zvolen : Prošek – Pluhár, Balko, Gáborík, Muller, Mojžiš, Ryjlak, Vatala, Čakovský, Mjartan, Bomba