Open Liga: zaslúžené vyrovnanie série.

Druhý štvrťfinálový duel sa poriadne líšil od toho prvého. Žilinčania boli po premárnenej šanci z Prievidze odhodlaní v domácom prostredí zvíťaziť. Obe družstvá sa na Hájiku predstavili v oslabených zostavách. Kľúčový bol hlavne návrat D.Užáka do bránky ŽFA a po prvýkrát v tejto sezóne pomohol svojim aj P.Kubovich. Žirafáci sa do súpera pustili bez rešpektu a od prvej sekundy diktovali tempo hry. Dokázali si aj vytvoriť veľké šance, v zápase však opäť čaroval S.Gendiar. Po viacerých pekných akciách domácich prišla na rad Prievidza. Tá hneď z prvej čistej príležitosti udrela, keď sa z rýchleho brejku presadil J.Baran. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a do polčasu sa im podarilo strhnúť vedenie na svoju stranu. Od polovice prvého polčasu sa im však veľmi zle presadzovalo, pretože hostia výborne zhustili priestor pred svojim brankárom. Napriek tomu ŽFA strelila po dvoch veľmi podobných akciách dva pekné góly.  Zo stredných vzdialeností sa presadil najprv A.Frátrik, aby na 2:1 zvýšil najlepší hráč zápasu kapitán E.Novisedlák. V druhom polčase sa Prievidza viac osmelila a trošku otvorila hru. Stuhnutý brankár D.Užák mal omnoho viac práce. Nie len jeho, ale aj celú halu zarmútil krásny vlastenec E.Novisedláka. Ten v snahe zblokovať strelu M.Rybára trafil tak nešťastne loptu, že brankár ŽFA už nedokázal zareagovať a bolo vyrovnané. Gól hosťom dosť pomohol a do radov domácich sa vkradla maličká nervozita. Šance pribúdali na oboch stranách, ale brankári boli oporami oboch kolektívov. Najmä S.Gendiar privádzal aj  v tomto zápase zakončovateľov domácich do zúfalstva. Diváci už neraz dvíhali ruky nad hlavu, ale gól nie a nie padnúť. Zápas sa rýchlim tempom blížil k záveru a necelé tri minútky pred koncom to vyzeralo opäť na remízu. Lenže tentokrát sa šťastena od ŽFA neodvrátila ako v závere zápasu v Prievidzi. E.Novisedlák našiel v bránkovisku krížnou prihrávkou opusteného L.Ďuratného a ten z bezprostrednej vzdialenosti dostal domácich do zaslúženého vedenia. Hostia sa do konca zápasu nedostali do žiadneho tlaku a navyše svoj fantastický výkon zavŕšil „hetrikom“ E.Novisedlák. ŽFA ŽIRAFA Žilina si tak vynútila tretí a rozhodujúci zápas na palubovke Prievidze.

ŽFA ŽIRAFA Žilina  -  FSC Prievidza  4 : 2  ( 2:1 )

ŽFA: D.Užák, (M.Greschner) – E.Novisedlák „C“, P.Kubovich, T.Grznár, M.Lysík, M.Stalmašek, L.Ďuratný, A.Frátrik

Prievidza: S.Gendiar – B.Gandel „C“, P.Kolodzej, M.Madarász, M.Rybár, J.Baran, D.Mendel ,V.Drozd, D.Franko, M.Kalaba

Góly: E.Novisedlák 2, A.Frátrik 1, L.Ďuratný 1 – E.Novisedlák (vlastný), J.Baran 1

ŽK: E.Novisedlák – P.Kolodzej

Rozhodovali: T.Wojčík a M.Šašváry

100 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Bolo to iné stretnutie ako v Prievidzi. Obe družstvá boli viac ostražité a najmä súper zmenil taktiku. Nám sa podarilo s absenciami v základných zostavách oveľa lepšie vyrovnať. Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom a o našom víťazstve som nepochyboval. Prievidzu sme do veľa šancí nedostali, napriek tomu bol stav veľmi dlho vyrovnaný. Našťastie sme si dávku smoly vybrali v prvom zápase na niekoľko rokov dopredu. Veľká škoda toho prvého zápasu, mohol byť koniec série. Teraz cestujeme do Prievidze a náš súper na určite dobre pripraví. Kým súperovi bude chýbať len jeden potrestaný hráč, k našej štvorici potrestaných pribudol aj kapitán E.Novisedlák a tak sa naše nádeje poriadne zmenšili! Päť hráčov základnej zostavy a k tomu niekoľko zranení, bude to zložité. Budeme sa musieť situácií prispôsobiť a šetriť sily. Ak však v Prievidzi neprekvapíme, budú žiaľ naše dva výborne predchádzajúce výkony zabudnuté!