Open Liga: bohužiaľ konečná.

Rozhodujúci zápas sa odohral na palubovke Prievidze. Hostia pricestovali veľmi oslabení a domáci mali veľkú šancu to využiť. Ani domáci hráči nenastúpili v kompletnom zložení, ich straty však neboli také citeľné ako u hostí. Tento štvrťfinálový zápas sa opäť líšil od predchádzajúcich. Úvod zápasu bol až príliš opatrný a bola to skôr šachová partia. Veľmi dlho sa nič neudialo, oba kolektívy pozorne bránili a aj striel bolo pomenej. Hralo sa neskutočne čisto a korektne. Obe družstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu. Tá však zväzovala nohy mladíkov v drese ŽFA.  Nedokázali sa vypnúť k výkonom svojich spoluhráčov a tak boli miernou slabinou družstva. Ako prví udreli, už tradične v tejto série, Prievidžania. Stalo sa tak v polovici prvého polčasu. Ďalšou neskutočnou tradíciou tejto série boli „vlastence“ obrancov ŽFA. Nešťastníkom v tomto zápase bol J.Miho, ktorý nekompromisne dostal svojich do dvojgólového manka. Na psychike družstva to určite nepridalo a keď sa po rohovom kope presadil z voleja krásnym gólom M.Šaray bolo veľmi zle. Žilinčania mali samozrejme svoje šance, nedokázali ich však využiť ani z bezprostrednej vzdialenosti. Ďalší nešťastný moment prišiel z rohového kopu, ktorý si vrazil do vlastnej siete D.Užák a hostia vyzerali na uterák. Neskutočne krutý a neobjektívny priebeh skóre bol na svete. Opakovala sa situácia z prvého zápasu, kedy domáci viedli 4:0. Opäť sa však ukázala veľká vôľa hráčov ŽFA a tí zabrali naplno. Domáci rodák P. Kubovich znížil po tečovanej strele na 1:4 a nasledoval koncert zahodených šancí hostí. Tí v závere polčasu nepremenili ani obrovské príležitosti  a navyše nepremenili ani 10 m trestný kop. Druhý polčas FSC zužitkoval svoje skúsenosti z tejto série a výsledok si pozorne bránil. Prenechal iniciatívu hosťom a zameral sa na pozornú obranu. ŽFA lavínovo útočila a doslova bombardovala skvelého S. Gendiara. Kontaktný gól z halovky A. Frátrika prišiel pomerne skoro a zdalo sa, že história by sa mohla čiastočne opakovať. Lenže hráčom ŽFA sa ďalší malý zázrak nepodaril. 5 minút pred koncom zápasu v čase najväčšieho tlaku Žiliny urobil jeden z hosťujúcich hráčov veľkú chybu v podobe podcenenia D. Mendela a ten naservíroval gól M. Šarayovi. V tej chvíli bolo po zápase. Ten sa už dohrával a hralo sa opäť hore – dole. V závere padlo ešte niekoľko gólov, keď obrany totálne poľavili. Táto vzácne vyrovnaná séria bola určite ozdobou štvrťfinále.

FSC Prievidza   -   ŽFA ŽIRAFA Žilina  7 : 3  ( 4:1 )

Prievidza: S.Gendiar (H.Burghardt) – B.Gandel „C“, M.Kalaba, M.Šaray, P.Kolodzej, M.Madarász, M.Rybár, J.Baran, D.Mendel

ŽFA: D.Užák, (M.Greschner) – L.Ďuratný „C“, P.Kubovich, T.Grznár, M.Lysík, J.Miho, A.Frátrik

Góly: M.Šaray 2, M.Rybár 2, B.Gandel 1, M.Madarász 1, J.Miho (vlastný) – P.Kubovich 2, A.Frátrik 1

ŽK: M.Šaray, D.Mendel – J.Miho, D.Užák

Rozhodovali: S.Kračmer a J.Ploštica

124 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Začať musím poslednou vetou z hodnotenia druhého zápasu. Keďže sme na palubovke Prievidze nedokázali prekvapiť, naše výborné výkony z prvých dvoch zápasov budú čoskoro zabudnuté a to ma na celej veci najviac hnevá. Strašne kruto a hlavne vysoko sme prehrávali. V tomto zápase sme nemali v poli takú silu, aby sme dokázali zápas opäť otočiť. Šance na to však boli, v druhom polčase sme mali veľkú prevahu. Lenže to bolo aj súčasťou taktiky domácich, ktorí sa evidentne poučili z prvého zápasu. Je zbytočné sa vyhovárať na našu výrazne oslabenú zostavu, za tresty si môžeme predsa sami. Bohužiaľ Open liga pre nás končí a zaostali sme za výsledkami z minulej sezóny. Chcel by som touto cestou veľmi úprimne zablahoželať kolektívu okolo pána Dalibora Franka a prajem im veľa šťastia v ďalšom napredovaní.