Žilina zo Skalice opäť naprázdno.

HbK 87 Skalica - Žirafa Žilina  3:2 (2:1,1:1,0:0)

góly: 03:05 Válek /Krajsa/, 11:44 Martinusík /Galbavý,Vadík/,

23:29 Sobol /Martinusík,Galbavý/ - 04:28 Lacko/Bestina/, 20:39 Slovák /Lacko,Hulín/

vylúčený:4:3; strely: 29:14; rozhodovali: Mikula, Černek /obaja CZE/; divákov:80

Žilina vycestovala na zápas s úmyslom prelomiť prekliatie skalického ihriska a odviezť si po prvýkrát v histórii zo Záhoria body. Lenže od úvodného buly to boli práve domáci, ktorí diktovali tempo zápasu a vypracovali si rad sľubných príležitostí.Prvý krát sa skóre zmenilo vo štvrtej minúte po góle Válka, ktorému pred bránku Šima presne prihral Krajsa 1:0. Domáci strelec síce dopravil loptičku do súperovej bránky nohou, no po konzultácii oboch, inak v tomto zápase pozorných rozhodcov, bol gól uznaný a nejednalo sa tak podľa ich verdiktu o úmysel. Hostia sa po inkasovanom góle otriasli a niekoľkokrát nebezpečne vystrelili na domáceho gólmana. Za necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď sa spoza bránky nahodená loptička nešťastne odrazila domácemu brankárovi pomedzi betóny 1:1. Gól bol pripísaný Lackovi a začínalo sa "od nuly". Skaličanov však tento nešťastný moment nepoložil a ďalej pokračovali v dobíjaní Šimovej bránky. Ten sa vyznamenal niekoľkými výbornými zákrokmi a držal svoj tým v zápase až do 12-tej minúty, keď bol bezmocný po úniku reprezentačnej dvojice Galbavý - Martinusík a posledne menovaný poslal zeleno-bielych opäť do vedenia 2:1. Aj v druhej časti zápasu mali domáci viacej z hry, namiesto toho aby skóre zvýšili, začali hrať nečisto vo svojom útočnom ťažení. A tak prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorí vsietil v presilovke po peknej akcii Lacka reprezentant Slovák a bolo 2:2. Našťastie krátko na to si šiel na trestnú lavicu sadnúť žilinský Ratulovský a domáci oplatili rovnakou mincou, keď Sobol neváhal a spoza modrej čiary delovkou prestrelil všetko čo stálo v ceste 3:2. V tretej časti sa obaja súperi snažili o to aby neurobil ani jeden z nich zbytočnú chybu. Žilinčania však museli viac otvoriť hru aby sa im podarilo vyrovnať. No nenachádzali na to už dosť potrebných síl a tak domáci s prehľadom ubránili toto chudobné vedenie až do konca zápasu a pripísali si tak na svoje konto piaty víťazný duel v rade.

Skalicu teraz po dlhom čase čaká zápas u súpera, konkrétne vycestujú na pôdu nováčika Žiaru nad Hronom.