EFCQ Vrhnika 2011: Žirafy vo finále kvalifikácie EuroFloorballCupu.

Žilinské žirafy sa po semifinálovom víťazstve dostali do finále, čím si zabezpečili postup z európskeho florbalového pohára na hlavný turnaj EuroFloorballCup, ktorý sa uskutoční v susednom Poľsku. Žilinčanky sa tak po nedávnom zisku majstrovského titulu v ženskej extralige 2010/11 tešia z ďalšieho veľkého úspechu.

.

27.8.11 CVČ Unihoc Žirafa Žilina – UHC Sparkasse Weissenfels 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

.

Góly: 31:03 Majtánová Zuzana (Krivulčíková Michaela) 1:2, 38:54 Ferencová Alexandra 2:3, 40:29 Ferencová Alexandra 3:3, 50:32 Backová Karin (Ferencová Alexanndra) 4:3

.

Strely : 43 – 23, Vylúčenia: 2 – 1, Presilovky: 0 – 1

.

Hráč zápasu : Mládenková Radka (Žirafa Žilina) – Baugarten Pauline (UHC Weissenfels)

.

Zostava: Mládenková – Klapitová, Kadučáková, Ferencová, Gešová – Majtánová, Backová, Krivulčíková, Grečnárová, Bernátová, Hrošová, Štrbová, Bugáňová

.

Žirafy do zápasu vstúpili ustráchane, nemecké hráčky sa presadzovali po krídlach a ohrozovali bránku Mládenkovej (vyhlásená za hráča zápasu). Aj vďaka jej zákrokom žilinčanky inkasovali v prvej tretine len raz. V druhej tretine žirafy napádaním kazili rozohrávky súpera a postupne preberali oťaže zápasu za mohutného povzbudzovania lekára Petra Nováka ;) Gólom  sa presadila na turnaji vo veľkom štýle hrajúca Majtánová, pre ktorú je to len druhá sezóna v drese Žiliny a jej prvý medzinárodný turnaj. Za nepriaznivého stavu 1:3, prišla smršť striel a bolo len otázkou času, kedy žirafy strelia druhý gól. Podarilo sa im to minútu pred koncom druhej tretiny, postarala sa oň Ferencová. Sedem sekúnd pred koncom tretiny nedokázala dotlačiť na bránkovej čiare skákajúcu loptičku výborne hrajúca Krivulčíková. V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, žilinčanky tlačili súpera, aktívne napádanie robilo problémy v rozohrávke súpera, čo bola voda na mlyn žirafám. Po 28 sekundách bolo vyrovnané, druhý gólový zápis si pripísala Ferencová. Defenzívne povinnosti si na jednotku plnili Bernátová s Krivulčíkovou. Vytúžený víťazný gól prišiel 10. minút pred koncom tretiny. Po strele Ferencovej, vyrovnávala Backová, pre ktorú to bol už 8 gól v štvrtom zápase. V závere hráčky Žiliny tŕpli pri prísnom vylúčení Krivulčíkovej. V presilovej hre gól nepadol a po výsledku 4:3 do finále postúpili žirafy. V druhom semifinálovom dueli vyhrali ruské hráčky rovnakým výsledkom nad maďarkami.

.

Vo finále dostanú príležitosť všetky hráčky od začiatku, aby si vychutnali, ako chutí finále na ihrisku a byť jeho súčasťou, pretože aj prípadná prehra nám už nevezme postup na hlavný turnaj v poľskom meste Rakoniewice. Ženskému tímu CVČ Unihoc Žirafa Žilina sa ako prvému klubu na Slovensku podarilo postúpiť z kvalifikácie do hlavného turnaja. Veľká vďaka patrí všetkým hráčkam, rodičom a sponzorom Centru Voľného Času Žirafa, SAD Prievidza, Kros a.s., Red Bull, Cestným stavbám Žilina, BK Steel s.r.o, stávkovej kancelárii Tipsport a.s., Aminostar, aj vďaka ktorým sme vybojovali tento historický úspech slovenského florbalu. Špeciálne poďakovanie patrí lekárovi Petrovi Novákovi a autobusárovi p. Kasalovi