EFCQ Vrhnika 2011: Žirafy s prehrou až vo FINÁLE kvalifikácie.

28.8.11 CVČ Unihoc Žirafa Žilina – Nizhny Novgorod FBC-30 4:6 (1:1, 3:1, 0:4)

.

Góly: 13:14 Ferencová Alexandra (Klapitová Katarína) presilovka 1:1, 21:58 Grečnárová Barbora (Kadučáková Miroslava) 2:1, 29:42 Ferencová Alexandra (Bernátová Barbora)3:1, 31:57 vlastný gól po strele Klapitovej 4:1

.

Strely : 23 – 44, Vylúčenia: 4 – 3, Presilovky: 2 – 1

.

Hráč zápasu : Ferencová Alexandra (Žirafa Žilina) – Kitaeva Maria (Nizhny Novgorod)

.

Zostava: Mládenková – Klapitová, Kadučáková, Ferencová, Gešová – Majtánová, Backová, Krivulčíková, Bugáňová, Bernátová, Hrošová, Štrbová, Grečnárová

.

Finále, ktoré sme si šli vyslovene užiť a dať priestor všetkým hráčkam, pretože postup do Polska na hlavný turnaj sme mali istý, sme mali do poslednej tretiny rozohratý nad očakávania. Darila sa nám strelba, v bránke nás držala spoľahlivá Mládenková. V tretej tretine sme doplatili na zbytočné vylúčenia, ktoré nás stáli veľa síl a súper, ktorý mal v nohách o zápas menej na turnaji to dokonale využil. Šnúrou 4 gólov v poslednej tretine otočil stav zápasu a mohol sa tak radovať z víťazstva v kvalifikácii. Aj napriek prehre vládla v tíme dobrá nálada a postup sme si riadne užili.

Celkové druhé miesto na kvalifikácii je veľkým úspechom slovenského florbalu. Slová pred odchodom o zbytočne vyhodených peniazoch sa nepotvrdili a ako aj samé hráčky konštatovali bola to pre nich veľká škola a nenahraditeľné skúsenosti. Z mojho pohľadu trénera to bola veľmi kvalitná príprava na začiatok sezóny a utuženie kolektívu. Účasť v Poľsku bude aj o sponzoroch, ale verím, že po dosiahnutom výsledku budeme reprezentovať Slovensko aj na finálovom turnaji od 4. októbra do 9. októbra v meste Rakoniewice.