SHbE: Kežmarok proti Vrútkam víťazne.

Po ročnej prestávke je Kežmarok opäť účastníkom najvyššej hokejbalovej súťaže. Premiéru absolvoval pred domácim publikom a úspešnú. (Kompletný detail zápasu bude vyplnený v priebehu týždňa.)

MŠK KEŽMAROK – Hbk KOMETA VRÚTKY 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Góly:
13.01 L. Svitana (Jakubčo) z presilovky, 16.07 Jakubčo (Šlachtič), 27.59 Oravec (Jaseňák, Lipták), 38.40  K. Jankura (Jakubčo, L. Svitana), 40.25 Lipták (M. Jankura) – 32.01 Kováč (Ferletiak), 37.09 Ruttkay (Lupták), 41.59 Šišmič (Ruttkay)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 1:0. Strely: 27:29. Rozhodovali: Čačko, Bežo. Diváci: 110.

Kežmarok: Slávik (40.25 – 40.35 Pristaš) – Majer, Šlachtič, Polaček, Smejsík, Šúpala, Jaseňák – Jasovský, K. Jankura, Jakubčo, Teplický, Lipták, Schneider, L. Svitana, Gally, Oravec, Knapik, Jasovský, M. Jankura.
Vrútky: Fáber – Bučkuliak, Ľupták, Šišmič, Vidlár – Kolčák, Lihan, Ruttkay, Kováč, Mažari, Javor, Hlaváč, Ferletiak, Dírer, Guraj, Krška

Vo vyrovnanom zápase, pred peknou diváckou kulisou, patrili úvod domácim, no nič z úvodného tlaku Kežmarčania nevyťažili. Postupne prevzali taktovku hostia (strely na bránu v prvej tretine 5:12) a brankár Slávik v bránke domácich musel ukázať, že si právom zaslúžil byť spoľahlivým nástupcom Milana Glevaňáka. Plné dve tretiny držal domácich nad vodou a pri čistom konte, pritom zo trikrát boli hosťujúci hráči sami pred ním, no všetky situácie Slávik úspešne zvládol. Trojgólový náskok Kežmarku po dvoch tretinách nakoniec nemusel stačiť, lebo na začiatku tretej sa hostia presadili prvýkrát a v polovici tretej tretiny už svietilo na ukazovateli skóre 3:2. Kežmarčania potom zlepšili svoj pohyb, ktorý vyústil v strelenie dvoch gólov v krátkom časovom slede, čo rozhodlo o konečnom výsledku. Tri minúty pred koncom síce Šišmič znížil na 5:3, no nováčik si už nenechal vziať prepotrebné domáce víťazstvo. Slušný zápas výborne rozhodovala rozhodcovská dvojica Čačko – Bežo.