SHbE Žilina: zo Žiaru s bodom.

Slovenská hokejbalová extraliga seniorov pokračovala počas víkendu (5.-6.11.11) zápasmi 12. kola. Žirafy ho absolvovali na ihrisku tabuľkového suseda, v Žiari nad Hronom. Z tesného vedenia, ešte štyri minúty pred záverečnou sirénou, nakoniec vzišla prehra po samostatných nájazdoch.

Žilinčania nezačali stretnutie dobre. Na najväčšom polokrytom slovenskom ihrisku sa prvých 10 minút iba hľadali. Dopomohli k tomu aj dve vylúčenia, pričom z toho druhého domáci otvorili skóre, 0:1. Až to žirafy prebudilo a do druhého dejstva nastúpili ako vymenené. Trošku ich „pridusilo“ ďalšie prísne vylúčenie, ale v 21. minúte už bolo vyrovnané, 1:1. O 40 sekúnd už boli misky váh naklonené na žilinskú stranu, keď sa po ideálnej Mokošovej prihrávke z blízka presadil mladíček Miške, 1:2. Domáca odpoveď na seba nenechala dlho čakať a v 23. minúte na tabuli svietila remíza 2:2. Gólová naháňačka pokračovala ďalej. Znova však prišlo zbytočné vylúčenie žiráf, ale v oslabení ušiel Dubovec M., v brejku bol faulovaný, nasledovalo trestné strieľanie. Toho sa zhostil práve Dubovec a pomalou eleganciou dostal Žilinčanov opäť do vedenia. Pri blafáku pod brvno bol domáci brankár bezmocný, 2:3. Tento stav trval až do 41. minúty, keď Žiar opäť vyrovnal skóre, 3:3. V nasledujúcich samostatných nájazdoch dotiahli zápas do víťazného konca. Aj ich priebeh nájdete v on-line prenose zo stretnutia v detaile zápasu.

Žirafy si stretnutie prehrali samé, mierou vrchovatou k tomu prispelo sedem vylúčení, ktoré na veľkom ihrisku stáli množstvo síl a tie v závere chýbali na udržanie výsledku. Tesný spodok aktuálnej extraligovej tabuľky sa ešte viac nahustil.