Openliga ŽFA Žirafa: gólová prestrelka.

Žirafy, po dobrom štarte do sezóny, cestovali do Nového Mesta nad Váhom, ktoré prichýlilo nováčika súťaže Dragons Podolie. Tí nestačili v prvom kole na favorizované družstvo Futbalshop a vysoko mu podľahli. Hostia pricestovali v silnom zložení a v ich drese sa objavil už aj P. Kubovich. Žirafy ešte čakajú na doplnenie kádra a v tomto ročníku pomýšľajú na vyššie umiestnenia. Zápas priniesol dva totálne odlišné priebehy. Našťastie pre Žilinu, sa rozhodlo už v tom prvom. Veľký rozdiel v kvalite demonštrovali hostia prekrásnymi gólovými akciami a dokázali súpera za 20 min. jednoducho rozobrať. Vytvorili si náskok, ktorý mali v druhom polčase pohodlne kontrolovať a dať priestor aj iným hráčom. Lenže zmeny, ktoré nastali cez polčas a hlavne prístup všetkých hráčov spôsobil nevídané veci. Otrasná hra a slabučké nasadenie hráčov ŽFA mala za následok divokú prestrelku. Veľký gólový rozdiel, ktorý vznikol ešte v prvom polčase, nedokázali domáci aj napriek obrovskej snahe zmazať a tak nemohli pomýšľať na lepší výsledok.

FK Dragons Podolie - ŽFA ŽIRAFA Žilina   9:12  (2:8)

Zostavy:

Dragons: M.Trebatický (I.Bobocký) – G.Makara „C“, R,Bobocký, J.Sedlák, M.Směřička, P.Matyáš, J.Halás, J.Šimor, P.Miklovič, M.Pollák, M.Halan

ŽFA: M.Kotuláč ,M.Greschner – E.Novisedlák „C“, D.Zemiak,  L.Ďuratný, E.Valášek, I.Šebík, P.Kubovich,  T.Grznár, F.Brezničan, M.Stalmašek

Góly: J.Halás 3, G.Makara 2, J.Šimor 2, R.Bobocký 1, P.Miklovič 1 – I.Šebík 4, F.Brezničan 2, P.Kubovich 2, E.Novisedlák 1, E.Valášek 1, L.Ďuratný 1, M.Stalmašek 1

ŽK: J.Halás – F.Brezničan

ČK: F.Brezničan (ŽFA)

Rozhodovali: M.Ježík a J.Ploštica

26 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Zo zápasu mám zmiešané pocity. Za Podolím sme cestovali s cieľom získať povinné 3 body. Aj keď sme v tomto zápase boli favoritom, bral by som aj víťazstvo o gól. V prvom polčase sme sa prezentovali výborným výkonom, ktorý nás zdobil aj v prvom kole. Predviedli sme množstvo oku lahodiacich akcií na jeden dotyk a niektorým gólom museli zatlieskať aj domáci fanúšikovia. Z našej strany bol prvý polčas jednoducho výborný. Tomu, čo sa udialo na začiatku druhého polčasu nerozumiem. Prestriedal som všetkých hráčov, šancu v bránke dostal aj M.Greschner a zmenili sme rozostavenie. Okrem gólu z prvej minúte, po ktorom bolo už 2:9, sme nič neukázali. Viazla nám rozohrávka, robili sme hrubé chyby v obrane a začali sme byť nervózny sami zo seba. Doplatil na to zbytočne vylúčený F.Brezničan. Viacerí hráči v druhom dejstve vypustili zápas a nepochopiteľne sme nechali nadýchnuť sa súpera. Je to škoda, lebo sme si dosť pokazili dojem z prvého polčasu. Myslím si, že aj keď sa Podolie v druhom polčase gólovo chytilo, boli sme o triedu jasne lepším mužstvom. O dva týždne privítame Benfiku a proti nej nám polčasový výkon stačiť určite nebude.