SHbE: pohľad na 14. kolo, prekvapenie v Považskej.

Prvé sobotné buly bolo o 11.00 vhodené v Považskej Bystrici. Duel proti poslednému tímu mal byť jednoduchou záležitosťou domácich, ale loptička je guľatá. Považská sa po vedení 2:1 upokojila a jej ľahkovážny prístup s dávkou podcenenia sa nevyplatil. Profisu po vyrovnaní na 2:2 narástli krídla a nakoniec si prekvapujúco odváža všetky body. Bratislavčania si tak vybrali požičané z úvodného zápasu sezóny, keď podľahli 4:5. Považania síce boli aktívnejší v streľbe, ale hostia vyťažili z minima maximu a opäť viac zamotali chvost tabuľky. Podobný charakter mal aj zápas v Martine. Vitamins do Liptákov búšili, ale stačilo to iba na remízu v riadnom hracom čase. Martinčania po druhýkrát na jeseň zvládli nájazdy, hostia naopak po druhýkrát neúspešní. Veľmi pekný hokejbal sa hral aj v Žiline, hlavne počas dvoch tretín. Žirafy v super oklieštenej zostave iba na dve pätky nestačili na početný LG Bratislava (19 hráčov). Bronzový tím ostatnej sezóny viedol v prostrednej časti už 0:2, avšak domácim sa na začiatku posledného dejstva podarilo vyrovnať. Rozuzlenie padlo po brejku, pri akcii naslepo mal súper aj dosť šťastia. To trošku chýbalo Žiline, ktorá s LG natiahla negatívnu sériu už na 5 zápasov. Domáci si hanbu neurobili, práve naopak, ale body budú veľmi chýbať. LG zabralo po dvoch poltuctových prehrách. Vrútky ušli hrobárovi, teda Kežmarku z lopaty. Vo výbornom zápase sa zrodil nečakaný obrat. Hosťom nestačilo ani vedenie 0:3. Kométe sa podarilo vyrovnať pár minút pred sirénou ale to ešte nebolo všetko. Víťazný gól vsietili v oslabení, čo môže Kežmarčanov dvojnásobne mrzieť. Vrútky sa po vlažnom začiatku sezóny pomaly ťahajú hore. Zatiaľ jedinú prehru vicemajstra z Ružinova má na svedomí Žiar, ktorému sa tento husársky kúsok, ale až po nájazdoch, podaril v Bratislave. V domácej odvete ale už všetko dopadlo podľa aktuálneho postavenia v rámci ligového pelotónu. Domáci nezachytili úvod tretín, keď už v 4. minúte prehrávali 0:2. Síce sa im podarilo znížiť, ale v druhej štvrťhodinke sa opakoval scenár zo začiatku 2:4. Definitíva prišla v záverečnej tretine a s ňou 4 presné zápasy Ružinova. Pred domácich možno krutá ale vysoká prehra 3:8. Kolo sa dohrá v nedeľu, keď nováčik hostí Majstra Jokerit BA - Rytieri Nitra.