Florbal M2: FBC Grasshoppers AC UNIZA B - ŠK 1. FBC Trenčín B 6:11

12. koloFBC Grasshoppers AC UNIZA B - ŠK 1. FBC Trenčín B 6:11 (2:3, 1:4, 3:4).

Góly: Hrín (Kopera), Kopera (Baránek), Hrín (Dorčík), Vavrica, Hrín (Kopera), Hrín (Kopera)

V druhom stretnutí, narazili mladé kobylky na lídra druhej ligy. Rezerva 1. FBC Trenčín bola favoritom stretnutia a hneď od začiatku Trenčania prebrali iniciatívu a dvoma rýchlymi gólmi otvorili skóre stretnutia. Hráči FBC Grasshoppers AC UNIZA v druhej polovici prvej tretiny najprv stav znížili a potom dokonca vyrovnali, ale záver tretiny opäť patril Trenčanom, ktorí tak išli do šatní s jednogólovým náskokom. V druhej tretine podobne ako v prvej, nezachytili kobylky nástup hostí a inkasovali hneď trikrát. Neskôr síce znížili, ale Trenčania im viac nedovolili a pridali ďalší gól. Po prehratej druhej tretine 1:4 vyzeralo byť rozhodnuté, ale vysokoškoláci v tretej tretine zabrali a sedem minút pred koncom stretnutia znížili na rozdiel jediného gólu (6:7). Kobylky stále v tlaku pokračovali a mali súpera už takmer na lopate, ale prekvapenie sa nakoniec nekonalo. Skúsenejší Trenčania využili fakt, že vysokoškoláci už vrhli všetky sily do útoku a v priebehu troch minút dokázali využiť všetky štyri brejkové situácie a upravili skóre na konečných 6:11.

ZOSTAVA: Peter Húšťava, Daniel Baránek, Michal Hrín, Juraj Kopera, Peter Vavrica, Jakub Dorčík, Maroš Chabada, Milan Lietava, Lukáš Kozaňák, Maroš Hruška, Martin Grlický.