Openliga: ŽFA Žirafa s odretými ušami.

V prvom majstrovskom zápase Open ligy v novom roku videli diváci viac bojovnosti ako futsalovej krásy.

Družstvá nastúpili na duel o tretie miesto s plnými lavičkami. Žirafy už v druhom zápase po sebe postrádali svojho lídra E.Novisedláka. Opäť však dokázali, že dokážu bojovať aj bez neho. Súperom ŽFA bol druhý nováčik súťaže, o ktorom sa hovorí, že hrá veľmi defenzívne a organizovane. Zápas začal dosť opatrne, nikto nechcel chybovať hneď na začiatku. Nezáživný úvod prerušil až úvodný gól. Ten sa podaril streliť M.Lysíkovi, ktorý zužitkoval skvelú prácu F.Brezničana. Ten si narazil loptu so spoluhráčmi, potiahol loptu po autovej čiare a z veľkého uhla našiel v bránkovisku spomínaného M.Lysíka, ktorý skončil v súperovej bránke aj s loptou. Už onedlho bolo 2:0. Domáci kapitán L.Ďuratný vybojoval loptu a strelou k tyčke zvýšil náskok ŽFA. V tejto časti hry ŽFA dominovala a získala si streleckú prevahu. Pri jednom z ďalších útokov fauloval hosťujúci brankár M.Ondúška mimo bránkového územia a rozhodcovia posúdili situáciu veľmi necitlivo. ŽFA strelila gól, ktorý však po predchádzajúcom odpískaní platiť nemohol. Ťažko povedať, ako by sa Miba vysporiadala s takým stavom. Z nariadeného priameho kopu nastrelil E.Valášek len brvno. Do hry sa pomaličky vkradla nervozita. Ako prvý jej podľahol F.Brezničan, ktorý po jednom súboji spadol a krivdu videl opäť v rozhodcoch. Po nešportovom správaní videl absolútne zbytočnú žltú kartu. Rovnaká situácia sa opakovala onedlho aj na druhej strane, keď za „reči“ ocenili rozhodcovia žltou kartou aj Ľ.Wilwébera. Rozhodcovia v tomto stretnutí niekoľko krát na seba upozornili svojim úzkoprsým posudzovaním rôznych situácií. Medzitým však strelila Miba kontaktný gól strelou do stredu bránky. Tá na prekvapenia skončila za chrbtom stuhnutého M.Kotuláča. Do polčasu padli ešte dva góly, po jednom na každej strane. Najprv zvýšil náskok ŽFA najlepší hráč prvého polčasu F.Brezničan, ktorý hlavou prekrásne pozmenil smer nastrelenej lopty od L.Ďuratného. Hostia odpovedali P.Polákom, ktorého nechala domáca obrana trestuhodne zakončiť odrazenú loptu. V druhom dejstve sa očakávala zvýšená snaha hostí a tá aj prišla. Miba vyrovnala hru. Začali pozornejšie brániť a zachytávať rozohrávku ŽFA. Niekoľko krát vyrazili do nebezpečných prečíslení. Útoky domácich už neboli také razantné a zlyhávala najmä streľba. Žirafe však vyšlo druhé striedanie. Najprv vyrazil gólovú strelu spoluhráča z bránkovej čiary M.Šindléry, aby M.Lysík zvýšil z ďalšieho útoku na 4:2. Po tomto momente mali viac z hry hostia. Najmä ich rozohrávač Ľ.Wilwéber neraz zamotal hlavu viacerým hráčom v bielych dresoch. ŽFA pozabudla na zadné vrátka a ležérnym bránením ponúkala neustále šance súperovi. Po jednom z rohových kopov znižovala Miba krásnou strelou k tyčke a opäť to bolo len o gól. Potom ako sa dva krát po sebe nepresadil gólovo P.Kubovich prišiel trest. Hostia 4 minúty pred koncom vyrovnali a začala sa dráma. Obe družstvá mohli vsietiť víťazný gól, brankári boli však v závere veľkými oporami. Rozhodujúci moment nastal 21 sekúnd pred koncom. Jeden z hosťujúcich hráčov, ktorý sa vracal pomôcť svojim brániacim hráčom po ceste nelogicky fauloval T.Grznára. Bol to však v poradí už šiesty akumulovaný faul a domáci mali možnosť kopať trestný kop. Ten s chladnou hlavou premenil E.Valášek a v hale vypukla nefalšovaná radosť. Vydreté víťazstvo ešte poistil bojovník P.Kubovich, ktorý napadol power-play hostí a tiesnený dvoma hráčmi poslal loptu do opustenej bránky.

ŽFA ŽIRAFA Žilina   -   MIBA Banská Bystrica   6 : 4  ( 3 : 2 )

Zostavy:

ŽFA: M.Kotuláč (D.Užák) – L.Ďuratný „C“, T.Grznár, E.Valášek, M.Šindléry, F.Brezničan, P.Kubovich, I.Šebík, M.Lysík, M.Ondrúšek st.

Miba: R.Filadelfi – L.Berec „C“, V.Giertl, M.Gietrl, P.Zehnal, M.Čief, A.Vyboch, P.Polák, D.Andraščík, Ľ.Wilwéber

Góly: M.Lysík 2, L.Ďuratný 1, F.Brezničan 1, E.Valášek 1, P.Kubovich 1 – V.Giertl 1, A.Výboch 1, P.Polák 1, Ľ.Wilwéber 1

ŽK: E.Valášek , F.Brezničan – P.Zehnal, Ľ.Wilwéber

Rozhodovali: M.Remeň a J.Janíček

50 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):

Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. B.Bystrica vôbec nehrala ustráchane a počas celého zápasu sme jej nedokázali gólovo odskočiť, čím sme ju neustále udržiavali v hre. O našom víťazstve sme mali rozhodnúť už v prvom polčase a nemuseli sme sa takto strachovať. Už aj k nám zavítala šťastena a snáď sme ju neurazili, pretože ju budeme ešte viac krát potrebovať. Naša hra bola dosť pomalá a v obrane sme robili chyby, ktoré kvalitnejší súper bude kruto trestať. Tak ako to bolo v dvoch predchádzajúcich zápasoch. K výkonom mojich hráčov môžem len povedať, že viacerí nezahrali na hranici svojich možností. Našim najlepším hráčom najmä v prvom polčase bol F.Brezničan a v obrane takmer neomylný T.Grznár. U súpera som si všimol veľmi dobrý výkon Ľ.Wilwébra.