Openliga - 7.kolo: p. Škorec to predpovedal.

Hráčov ŽFA evidentne vzrušujú strhujúce závery zápasov.

Ináč si asi nemožno vysvetliť, posledné zápasy tohto družstva. V 7.kole privítala ŽFA na svojej palubovke nováčika z Podolia a nič iné ako jasné víťazstvo domácich sa neočakávalo. Cez týždeň sa v klube udialo niekoľko zaujímavých udalostí. Prvou bolo pozvanie na medzinárodný turnaj Hummel cup do Brna, ktoré vedenie klubu s radosťou prijalo. Tou druhou bol príchod dvoch posíl do kádra ŽFA. Realizačný tím sa posilnil o obetavého Palka Zvaríka a na súpisku pribudol hráč ŠK Makroteamu Andrej Pagáč. Práve on sa v stretnutí blysol hattrickom. Lenže ani jeho dobrý výkon nestačil na húževnatých a pozorných hráčov Dragonsu. Hneď v úvode stretnutia ukázali hostia svoje možnosti a niekoľko krát ohrozili svätyňu D.Užáka. Ten jednu z dorážok súpera neudržal a R.Bobocký prepasíroval loptu z blízka do brány. Onedlho bolo vyrovnané, keďskóroval kapitán L.Ďuratný, ktorý si obhodil brániaceho hráča a vypálil tvrdú strelu. Žirafy sa postupne dostávali do tlaku a čoraz častejšie ohrozovali bránku I.Bobockého. Aktivita sa im oplatila v polovici prvého polčasu. Z veľkého uhlu zaskočil brankára hostí excelentnou strelou M.Stalmašek. Prišla však nešťastná 13.minúta, v ktorej mali možnosť vidieť diváci dva exportné, alebo aj životné góly hostí. Za jednu minútu Dragons zápas otočili a to dvoma podobnými presnými strelami pod brvno. Ďalšie minúty nepriniesli nič zaujímavé, až na jedno vážne zranenie. Po jednom súboji v strede ihriska zostal na zemi ležať R.Bobocký.  Noha mu začala okamžite meniť tvar a farbu. Domáci usporiadatelia ochotne odviezli hráča na pohotovosť. Zápas pokračoval a v závere polčasu sa gólom prezentovala nová posila ŽFA A.Pagáč. Polčasové skóre 3:3 bolo pre hostí povzbudzujúce a zaslúžené. Hneď nazačiatku druhého polčasu hostia strhli vedenie na svoju stranu. Obrana domáci sa v tomto zápase nevyznamenala. Hra okamžite nabrala na dynamike. O chvíľočku pridal svoj druhý gól A.Pagáč krásnou strelou. V zapätí išli domáci do vedenia po góle D.Zemiaka. Divoký úvod dokončil T.Bobocký, ktorý využil ďalšiu dieru v obrane. Za dve minútky videli diváci 4 góly! Až do polovice polčasu sa hralo veľmi čisto, ŽFA sa snažila stupňovať tlak. Ten postupne gradoval a gól visel na vlásku. Lenže toho, čoho sa dočkali domáci sa len tak nevidí! Nikým neatakovaný D.Zemiak miesto rozohrávky smerom na bránku súpera zvolil malú domov. Tá šokujúco skončila za chrbtom bezmocného a nešťastného D.Užáka. Tréner ŽFA okamžite reagoval a ŽFA  začala hrať power-play. Drvivý tlak prerušili hostia ďalším gólom. ŽFA našla ešte sily a prišpendlila hostí do ich bránkoviska. A.Pagáč zavŕšil svoj hattrick po peknej kombinačnej akcii. V posledných sekundách zahodili domáci ešte dve tutovka  a tak bola hanba na svete!

ŽFA ŽIRAFA Žilina - FK DRAGONS Podolie 6:7 (3:3)
Zostavy:

ŽFA Žirafa: D.Užák (M.Kotuláč) – L.Ďuratný „C“, T.Grznár, D.Zemiak, M.Ondrúšek st.,I.Šebík, M.Stalmašek, M.Lysík, A.Pagáč

Podolie: I.Bobocký – G.Makara „C“, R.Bobocký, J.Sedlák, M.Halán, J.Halás, M.Směřička, T.Bobocký
Góly: A.Pagáč 3, L.Ďuratný 1, D.Zemiak 1, M.Stalmašek 1 – R.Bobocký 2, J.Sedlák 1, M.Halán 1, J.Halás 1, M.Směřička 1, T.Bobocký 1
ŽK: I.Šebík (ŽFA)
Rozhodovali: M.Remeň a J.Janíček
22 divákov

Dušan Štaffen (tréner  ŽFA ŽIRAFA Žilina):
Zase som o nejaký rôčik ostarol. Aj keď máme veľmi široký káder, kvalita niektorým hráčom jednoducho chýba. Zápas čo zápas hráme v odlišnej zostave a bolo snáď len otázkou času, kedy na to doplatíme. V našom drese sa čoraz menej objavuje náš líder E.Novisedlák, vykartovali sa nám ďalší kľúčoví hráči F.Brezničan a E.Valášek. Pre rôzne ďalšie dôvody nemohli nastúpiť hráči ako M.Filo, M.Kasman či P.Kubovich. Keď som cez týždeň riešil hosťovanie A.Pagáča po dohode s pánom Dobšovičom, matrikár zväzu pán Škorec mi povedal, že mu to štatisticky vychádza na našu prehru. Obaja sme sa zasmiali, ale mne úsmev po zápase zmrzol. Takto zahodiť šancu dotiahnuť sa na vedúce duo...!! Veľmi laxný prístup, totálne deravá obrana a nepresné zakončenie tutoviek nás stáli lepší výsledok. Súperovi blahoželám k historickým bodom a R.Bobockému prajem  skoré uzdravenie a návrat na palubovku.