Florbal MEX: 1. FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA 10:8

1. FBC Trenčín - FBC Grasshoppers AC UNIZA 10:8 (1:3, 2:2, 7:3)

Góly Grasshoppers: Pazderka (Uram), Trunek, Veneny (Urgošík), Trunek (Pazderka), Galovič (Veneny), Galovič (Novák), Novák, Novák.

14 hodín po domácom zápase nastúpili kobylky v Trenčíne proti miestnemu 1. FBC. V búrlivej atmosfére sa hral rýchly florbal na hranici tvrdosti. Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa po góloch Pazderku, Truneka, Venenyho odchádzalo do šatní za stavu 1:3. V druhej tretine sa hra vyrovnala, ale vysokoškoláci si dokázali udržať dvojgólový náskok gólmi Truneka a Galoviča. Tretia tretina priniesla zvrat v zápase, keď domáci dokázali zvýšenou aktivitou trestať individuálne chyby kobyliek. Vysokoškolákom nepomohli góly Galoviča, Nováka ani záverečná hra bez brankára. Naopak počas nej inkasovali rozhodujúci desiaty gól sekundu pred koncom zápasu. Po 18. kole sa nachádzajú kobylky na 6. mieste extraligovej tabuľky.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Kundrík - Kvasnica, Baránek, Radil, Kopera, Hrin – Galovič, Veneny, Pazderka, Uram, Urgošík, Trunek, Novák.