Extr. Žilina: z Liptova víťazne.

Žilinské Žirafy cestovali v rámci 7. kola hokejbalovej extraligy seniorov na Liptov. V treťom zápase za sebou boli v pozícii hostí a v L. Mikuláši nastúpili proti staronovému účastníkovi – MhbO. Ešte v predvečer stretnutia bolo jasné, že nekompletné tri päťky budú zložené predovšetkým z mladých hráčov. V sobotu ráno sa na zraz dostavilo iba desať hráčov a dvaja brankári, pričom najstarší z nich Koštek má „iba“ 25 rokov. „Omladina“ tak nemala veľké očakávania, ale bola odhodlaná zabojovať. Aktivita a nasadenie priniesli úspech v podobe troch bodov za víťazstvo. V nahustenom strede aktuálnej ligovej tabuľky majú cenu zlata.

Krško Matej, HBC Žirafa Žilina (brankár): „Na tento zápas pricestovali Žirafy so značne omladeným kádrom. V bráne sa opäť predstavil Krško, pred ním obranná štvorica Hulín, Košút, Marjenka a Gamboš. V útoku boli bratia Dubovcovci, Vojaský, Mokoš, Cíba a Majtán. V celom zápase sa hral bojovný hokejbal s množstvom súbojov, čo bolo spôsobené najmä malou hracou plochou. V 1.tretine mali Žilinčania viac z hry, avšak viaceré „tutovky“ skončili nevyužité. Keď už sa zdalo, že sa nič podstatné neudeje Andrej Dubovec z kruhov prestrelil Púčeka a loptička, zároveň so sirénou, skončila v sieti. Tento gól Žirafy nabudil a v 17.minúte zásluhou Košteka, ktorý nechytateľne zavesil do „vinkla“, viedli 0:2. O kontaktný gól Liptákov sa zaslúžili Javorka s Holbusom, keď prvý menovaný po nahrávke Holbusa, ktorá aj so šťastím prešla, nemal problém skórovať do odkrytej bránky. V 3.tretine to bol viac boj ako hokejbal a tak vyzerala aj hra oboch mužstiev, ktoré si na ploche nič nedarovali. Tri minúty pred koncom však Cíba, po peknej kombinačnej akcii s A. Dubovcom a Koštekom, opäť zvýšil na dvojgólovy rozdiel pre Žilinu. Liptáci odvolali pri svojej presilovke brankára a ich tlak vyústil do druhého využitia početnej prevahy. Tentoraz sa strelou z kruhov presadil Girgoško. Po tomto góle domáci vrhli všetky sily do útoku ale Žilinčania už víťazstvo zo svojich rúk nepustili. Teší o to viac, že Žirafy nastúpili bez viacerých opôr. Chýbajúce skúsenosti však nahradili bojovnosťou a preto si z Liptova viezli zaslúžené body.“