Extr. Žilina: najhorší výkon sezóny.

Žirafy sa po troch kolách konečne predstavili pred domácim publikom, ale za to čo predviedli sa musia hanbiť. V dôležitom derby zápase s tabuľkovým susedom (zhodne po 9 bodov) – HBK Kometa Vrútky, podali najhorší výkon z doterajších ôsmych kôl. O strate všetkých troch bodov rozhodla posledná tretina. Po prvých dvoch bol priebeh na ihrisku, ako aj skóre vyrovnané. Avšak nástup do poslednej časti hry bol nepríjemným vytriezvením. V priebehu  190 sekúnd inkasovali domáci až trikrát!!! a zo skóre 2:2, bol zrazu neprekonateľný rozdiel. Akoby chýbala chuť a túžba po víťazstve. Herne sklamala každá útočná formácia, obrana aj napriek snahe nezabránila poltuctu gólov v Krškovej sieti, ktorý už mal aj lepšie zápasy. Po prehre s Doprastavom (0:3) je to druhé „domáce“ zaváhanie. Body budú citeľne chýbať, stred tabuľky je tesný.

Lacko Michal, HBC Žirafa Žilina – kapitán: „V zápase, v ktorom sa hralo o 6 bodov a hlavne o miestenku do play-off, sme podali asi najslabší výkon za posledné obdobie a zaslúžene sme prehrali. Do druhej tretiny sme boli Kométe vyrovnaným súperom, avšak lacná chyba v úvode tretej tretiny a následná rana z milosti nás dostala do kolien. V ďalšom priebehu sme sa už nedokázali pozviechať a  postaviť na nohy. Pochváliť za výkon možno asi len Norberta Pavloreka a sčasti Edmunda Kunu. Hrali sme bez oduševnenia, akoby z povinnosti. Nezabrala ani jedna útočná formácia a takisto v obrane sme neboli dostatočne dôrazní a rýchli. V nasledujúcom víkendovom dvojzápase máme šancu zbabraný duel odčiniť a získať prepotrebné body späť v zápasoch v Žiary i zápase jesene v Nitre.

On-line prenos zo stretnutia nájdete TU.