KHL: Caribic sa ujíma vedenia.

Finále začalo územnou prevahou Podzávozu. Niekoľko sľubných striel sa neujalo. Po troch minútach hry však svietil stav 1:0 pre Caribic, keď nepozornosť v obrane využil Stano Chromčák. Do prvej sirény ešte stihol zvýšiť Jozef Rucek, ktorý zúžitkoval prihrávku svojho brata Tomáša. Podzávoz si vypracoval niekoľko sľubných šancí aj v druhej časti hry. Buška, Dirgas či Urbaník trafili Stančíka alebo priestor mimo bránu. Tam sa toho veru zmestilo. Uvoľnene hrajúci obhajca titulu pridal v druhej tretine ďalšie tri góly a bol na najlepšej ceste uchmatnúť prvú zlatku finálovej série. K pôvodným strelcom sa pridal Daniel Staškovan. Ako sa neskôr ukázalo, Dano si na tento zápas zobral hokejku strelku. Po druhej siréne totiž už za svojich triafal len on. Výsledok je pre hráčov z Podzávozu krutý.  Počas zápasu svojho súpera niekoľko krát zavreli do obrannej tretiny no bez gólového efektu. K tomu sa pridala slabšia chvíľka ich brankára a konečný stav 9:2 je na svete. Vedenia v sérii sa tak ujíma Caribic. Vykročil tak ku obhajobe tou správnou nohou.