KHL: 2:0 pre Caribic.

Bitku o majstrovský titul začali obe mužstva opatrne. Podzávoz, vedomý si prehry z minulého zápasu, pristupoval k hráčom svojho súpera zodpovednejšie. Bezgólový stav svietil do trinástej minúty. Vtedy  napriahol Tomáš Rucek, kapitán hostí a hráč zápasu, aby prvý krát prekonal Mariána Mravca strelou od modrej čiary. Do druhej tretiny išiel Podzávoz s myšlienkou vyrovnať, čo sa aj podarilo. Michal Palarec ešte v nájazde nedal, ale k loptičke sa dostal Lukáš Kubala, aby vyrovnal na 1:1. Domáci boli v tejto časti hry aktívnejší. Stihli si vypracovať niekoľko sľubných šancí. Všetky však skončili v štatistike úspešných zákrokov Alexandra Stančíka. Remízový stav sa nepozdával nikomu z finalistov a tak vyvíjali tlak aby si priklonili misku váh na svoju stranu.  V úvode tretej tretiny dobre zapracovala dvojica Tomáš Urbaník a Rudolf Kučák, keď prvý menovaný strieľal z mierneho uhla a zabezpečil jednogólové vedenie. To trvalo šesť minút. K slovu sa dostal opäť Tomáš Rucek. Na druhý gól a prvý v presilovej hre mu nabíjal František Ujházi. Keď sa zdalo, že zápas dôjde do predĺženia, jedenásť sekúnd pred záverečnou sirénou „prehovoril“ Stanislav Chromčák. Jeho ďalekonosná strela „doplachtila“ až do ľavého horného rohu Mravcovej svätyne – 2:3. Cairibic už ubránil výsledok do konca a v sérii vedie 2:0!