ŠK 98 Pruské - Profis Sharks BA

ŠK98 PRUSKÉ  vs.  Profis Sharks BRATISLAVA 3 : 6[0 : 3, 2 : 0, 1 : 3]

V 10. kole SHbE sa naše družstvo stretlo na domácej pôde s ďalším bratislavským mužstvom, tento krát s PROFIS SHARKS, ktorému sme podľahli 3 : 6

Domáci začali veľmi vlažne, vďaka čomu sa hostia ľahko dostávali pred Moška. V 6. min. Zemeš našiel na útočnej modrej úplne voľného Axamita, ktorý bez problémov premenil svoj nájazd 0 : 1. V nasledujúcej minúte bol vylúčený Pecucha a Sharks bol opäť úspešný, tento krát Giba ľahkou, ale presnou strelou k tyčke zvyšoval na 0 : 2. Ani tento stav neprebudil domácich k väčšej aktivite a preto pykali opäť. Na konci tretiny roztočili hostia pred Moškom kolotoč, ktorým domáci robili iba figúrky a na konci bol Kováč, ktorý pohodlne zvyšoval na 0 : 3. Druhá tretina začala ostreľovaným Šajarovej bránky, ale až na štvrtý pokus sa po prihrávke Škultétyho v 16. min. z blízka presadil Pecucha 1 : 3. Zdalo sa, že bude len otázkou času, kedy domáci vyrovnajú nepriaznivý stav stretnutia. Avšak Šajar v bránke hostí chytal úplne v pohode a Sharks pohodlne prežili aj tri presilovky, až do 27. min, kedy Kučera najskôr nezachytil Škultétyho prihrávku, následne sa v rohu zbavil obrancu, prešiel medzi kruhy a strelou do ľavého vinkla znížil na 2 : 3. Nasledujúce dve minúty sa hralo len v tretine hostí ale táto prevaha zostala neplodná. V záverečnej tretine mohli hostia ešte zvýšiť svoj náskok, ale striedajúci Šišovský v domácej bráne bol pozorný. Ofenzíva domácich bola už v 1. min. tretej tretiny pribrzdená zbytočným faulom Kučeru, čím hostia dokázali hru opäť vyrovnať a v 38. min. po rýchlom prieniku Poura, Chotár neustrážil Maiera a bolo 2 : 4. Tento stav neuniesol domáci Pecucha a v 39. min. za faul lakťom dostal 5 + OK. Početnú prevahu dokázali hostia dvakrát využiť, najskôr v 41. min. Michalička krížnou strelou od tyčky a následne v 42. min. opäť Giba pod brvno zvyšoval na 2 : 6. Domáci ešte v 44. min. znížili, keď úplne voľný Bakoš dorazil Harárovu strelu 3 : 6. Zápas rozhodovali Baláž a Jančík. Zostava ŠK 98 : Moško, Šišovský (od 15min) – Gregorík, Chotár, Kyselica, Pavlačka, Kolman, Kapko – Bakoš, Pecucha, Kučera, Harár, Buday O. Buday M. Škultéty.