NZHbL: výsledky 4. kola, 6.10.2013.

(autor: Tomi Parma)

V nedeľu 6.10 . 2013 boli na programe tri zápasy  4.kola Novozámockej hokejbalovej ligy. V úvodnom zápase si zmerali sily dosiaľ neporazený nováčik mužstvo ThyssenKrupp Ferostav  s mužstvom Novozámockí Vlci. Hráči ThyssenKruppu sa do súpera pustili hneď od začiatku a zatlačili ho do vlastnej tretiny, z ktorej sa súper dostával len sporadicky a väčšinou za cenu zakázaného uvoľnenia. Napriek množstvu striel na bránu Vlkov sa ujali iba dve a tak išli Vlci do druhej tretiny s lichotivým mankom  0 : 2. Druhá a tretia tretina sa tiež niesla v znamení útočnej prevahy Thysseňákov a iba výborný výkon brankára Ericha Dubnického zabránil ešte vyššej prehre Vlkov. Napokon sa hráči ThyssenKruppu Ferostav  zaslúžene tešili z ďalšieho víťazstva, ktorým si udržali svoju neporaziteľnosť a vedenie v NZHbL. Druhý zápas bol súbojom nevyspytateľnej Slzy a majstrom uplynulých ročníkov mužstvom Zámskych Panákov.  Prvá tretina bola vyrovnaná a Panáci mali síce viac z hry, ale znova sa výborným výkonom prezentoval nestarnúci Róbert „Micák“ Andi v bráne Slzy, ktorý viackrát vytiahol skvelé zákroky. Napokon sa Panáci aj vďaka väčšej hernej istote a bojovnosti presadili a duel dotiahli do víťazného konca. V treťom zápase sa stretli vicemajster Guerillas a mužstvo Oilers #38. Hráči Oilers po rýchlom inkasovanom góle zatlačili svojho súpera, ten však vyrážal do nebezpečných brejkov a tak mali obaja brankári plné ruky práce.  V emočne vypätom zápase boli herne lepší hráči Oilers, ale Guerillas svojou taktickou hrou držal svojho súpera na dištanc a keď sa k tomu pridal aj klasicky výborný výkon ich brankára Dávida Dobročániho, bolo z toho nakoniec tretie víťazstvo Guerillas v tomto ročníku.

Výsledky 4.kolo nedeľa 6.10. 2013

ThyssenKrupp Ferostav - Novozámockí Vlci 10:1 /2 :0,  3 : 1, 5 :0/

Góly:  Czuczor 2, Ryzek 2, Róža,  Mráz,  Udvardy,  Cebo,  Abrman,  Javorčík -  Kozár

Slza - Z.Panáci 2:6 /1 : 2, 1 : 2, 0 : 2/

Góly: Guštara, Kudrna  A. -  Janeček 2, Oremus  , Arpáš, Srieborný, Mach

Guerillas - Oilers #38 4:2 /1: 0,1: 2, 2 : 0/

Góly: Papiernik 2, Meravý, Broškovič – Gábriš 2

Aktuálnu tabuľku nájdete na podstránke ligy hokejbalnz.sportvin.sk/liga/nzhbl-seniori