Status #121472 Vo veternom počasí sa v sobotu 11. marca 2016 odohralo 12. kolo FARSER Hokejbalovej Žirafa Ligy Žil...

Karol Čepec (kcepec) pridal obrázok

Vo veternom počasí sa v sobotu 11. marca 2016 odohralo 12. kolo FARSER Hokejbalovej Žirafa Ligy Žilina 2015/16. Papieroví favoriti potvrdili svoje tabuľkové postavenie, aj keď tomu viackrát priebeh duelov nenapovedal.

Dvojciferným výsledkom sa skončila hokejbalová sobota - HBK VICTORY - HBC Rosina 4:13. Domáci sa držali počas prvej tretiny, ktorá vyznievala ešte relatívne priaznivo 2:3. Nasledujúca polhodinka ale priala predovšetkým strelcom Rosiny, ktorí pridali "desinu".

Podobne to vyzeralo aj medzi HBK KNM Predators - HBK KNM 1:7. Do prvej prestávky nikto skóre neotvoril, do druhej sa vstupovalo so skóre 0:3, ale ešte nemuselo byť úplne rozhodnuté. Predators sa dobre bránili ale na konci už chýbali sily, ale aspoň sa podarilo zaznamenať čestný úspech.

Ten naopak chýbal hráčom Revolutions. Po asi najslabšom výkone v sezóne svietila na tabuli 0 v kolónke hostí úplne oprávnene - Mikomix - HBC Revolutions Žirafa 8:0, pričom pomer striel 40 ku 11 hovorí asi za všetko.

Sokolov sa zlietlo neobvykle veľa na stretnutie TJ SOKOL Žirafa - HBC Budatín 5:2. Budatínci aj bez Bobka Kaššu nepredali kožu lacno a zdá sa, že pravidelné tréningy postupne prinášajú ovocie.

Rajec viedol na lídrom súťaže, v prebiehajúcej 24. minúte, už 2:4 ale ani to nestačilo. Dandy totiž otočilo vývoj ešte pred druhou sirénou. Stačilo mu na to 141 sekúnd, počas ktorých rozvlnilo sieť až 4 krát a náskok už z rúk nepustilo DANDY Group - HBC Rajec Wings 8:5.

Súťaž pokračuje 13. kolom počas víkendu 18. - 20. marca 2016.